Ars Cameralis Festiwal 2013

 

2013-11-12/19:00 Centrum Promocji Młodych Muzeum Częstochowskiego, Częstochowa

BAFTA SHORTS NOMINEE — Częstochowa

 

 

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA), po sukcesie jaki w 2012 roku odniosły pokazy nominowanych filmów krótkometrażowych w Anglii, tym razem we współpracy z British Council postanowiła zorganizować seanse wyjazdowe. Publiczność będzie miała okazję zapoznać się z najlepszymi, zdaniem kapituły, dziełami młodych angielskich filmowców. Podczas godzinnego seansu zaprezentowanych zostanie 7 filmów (akcji oraz animowanych), stawiających na różnorodność i bezsporny talent twórców wśród których znaleźli się niejednokrotnie nagradzani: Fyzal Boulifa, Will Anderson czy Eamonn O'Neil.

Pokaz trwa ok. 1,5 godziny.

 

Here To FallDziewczyna spada przez ciemność. Sygnał ciągle jest nadawany, ciągle dzowni. Miasto próbuje się połączyć, zaczyna wibrować. Sygnał cyfrowy zaczyna ją pochłaniać, rzucając na dachy miasta, które nagle wokół niej wyrastają... Rozpoznaje je, jest nareszcie bezpieczna, ale na jak długo? 

Czas trwania: 7 min 

 

The CurseFatine odważyła się odejść daleko od swojej wioski, by spotkać się ze starszym od niej ukochanym. Kiedy zostaje na tym przyłapana przez małego chłopca, jest w stanie zrobić wszystko, by tylko spokojnie wrócić do domu.

Czas trwania: 16 min

TumultNordyckie plemie wojowników opuszcza jałową ziemię po przegranej walce. Zakrwawieni i ranni, z wodzem bliskim śmierci. Ten, bliski jest oddaniu władzy synowi, gdy zupełnie znienacka atakuje ich nowa armia.

Czas trwania: 13 min

I’m Fine ThanksŚledzimy losy młodego mężczyzny, doświadczonego okrutnie przez życie, które krótko mówiąc, nie jest zbytnio szczęśliwym. Prosty „design” postaci, jednocześnie obnaża jej surrealistyczne wewnętrzne zamieszanie i frustrację.

Czas trwania: 5 min

The Making of LongbirdDokument kręcony „zza kulis”, traktujący o pracy animatora walczącego z tworzoną przez niego postacią.

Czas trwania: 16 min

Good Night

Rachel i Chloe są niewinnymi 14-latkami. Pewnej nocy, wystrojone daleko odważniej niż wypada w ich wieku, kuszące swoją seksualnością, udają się na tajną wycieczkę do miasta.

Czas trwania: 24 min

The Voorman ProblemDoktor Williams, psychiatra, wezwany zostaje do więzienia w celu zbadania tajemniczego przypadku pana Voormana – więźnia,wierzącego, że jest bogiem. Problemem wydaje się być również to, że do tej opinii udało mu się przekonać resztę więźniów.

Czas trwania: 13 min

 

Współogranizatorzy:

britishc

 bafta 

 cpm

 

muzeum

     

 

Bilety: wstęp wolny

Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris
-
ul. Ligonia 7, 40-036 Katowice
tel.: 032 257 06 01, fax: 032 251 86 48
info@cameralis.art.pl
www.cameralis.art.pl